Płatne ankiety internetowe a podatek - jak rozliczyć?

Płatne ankiety internetowe a podatek - jak rozliczyć?

ankiety internetowe a podatek, płatne ankiety a podatek

Chcesz wypłeniać płatne ankiety a nie wiesz jak zapłacić od nich podatek? Z tego tekstu dowiesz się nieco o ankietach, nagrodach i podatku.

Płatne ankiety a podatek

Tydzień temu Ania wysłała do serwisów, dzięki którym chcemy dorabiać wypełniając płatne ankiety pytanie - Jak się rozliczyć z wynagrodzenia i nagród w corocznym zeznaniu podatkowym?

Oto fragmenty niektórych odpowiedzi na pytanie Ani jakie otrzymała:

1. Wynagrodzenie jest wyplacane w postaci bonow wiec nie jest to traktowane jako dochod, a zatem nie jest rozliczane z Urzedem Skarbowym.
2. Informujemy że członkostwo jest zawsze całkowicie bezpłatne. Nie ma żadnych ukrytych opłat, wszystko jest opłacane przez nas (koszty mailingu, testowania produktów oraz nagród).
3. W celu uzyskania odpowiedzi na pytanie, ktore zadala Pani w emailu musialaby sie Pani skontaktowac z doradca finansowym lub Urzedem Skarbowym.
4. Wymiana punktów na pieniądze traktowana jest jak nagroda a nie jak wynagrodzenie (wygrana w grze lub konkursie). Zgodnie z przepisami, zwolniona z PIT jest wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych przez środki masowego przekazu, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 760 zł. Jednym słowem nie ma konieczności odprowadzania podatku z tego tytułu.
5. nasza siedziba znajduje się w Niemczech, według tutejszych praw podatkowych zgłaszanie dochodów do pewnej kwoty nie jest konieczne. Co do prawa podatkowego w Polsce, niestety nie możemy odpowiedzieć na Pani pytanie ze 100% pewnością. W internecie można znaleźć informacje na ten temat, cytujemy: ...Taki dochód wykazuje się w rozliczeniu rocznym wpisując pod kolumną Inne źródła niewymienione, czyli (C.1.5.57) lub (c.2.5.84) jeśli to jest na konto małżonka ale dla pewności radzimy zasięgnąć porady, np. doradcy podatkowego.
6. jeśli kwota wypłat nie przekracza 200 zł, odprowadzany jest prze firmę tzw. podatek zryczałtowany (18% wypłaconej kwoty), a osoba która otrzymuje wynagrodzenie nie uwzględnia tej kwoty w rozliczeniu, ponieważ podatek został już odprowadzony.
7. Otrzymywane przez uczestnika nazwa firmy nagrody rzeczowe i pieniężne nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, Dz.U. 1991 Nr 80 poz. 350 z późniejszymi zmianami, Art.21 ust. 1 pkt 68 Tak więc nie ma potrzeby umieszczania wartości otrzymanych nagród w zeznaniu podatkowym.
8. W odpowiedzi na Pani zapytanie informujemy, że dochody uzyskane ze współpracy z Panelem nazwa serwisu „nie wchodzą” do Pani dochodu, są objęte podatkiem zryczałtowanym, odprowadzanym przez nazwa serwisu. Nie wystawiamy również PIT-u z tego tytułu. Kwota otrzymanego wynagrodzenia po opodatkowaniu nie podlega zsumowaniu z innymi dochodami Respondenta i nie musi być ujmowana w rocznych zeznaniach podatkowych.
9. PIT jest konieczny jedynie kiedy wypłacona suma przekroczyła 200 zł. Płatnicy dokonujący wypłat z tytułu umów o dzieło do 200 zł nie mają obowiązku wystawiania po zakończeniu roku PIT-11 (art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Wynika to z faktu, że umów zlecenia do 200 zł nie wykazuje się w zeznaniu rocznym PIT-37 (art. 45 ust. 3b updof).
Copyright © 2016 Dorabiaj przez Internet, Blogger